Naționala de tineret U21 a României a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în fața Portugaliei, cea mai valoroasă echipă din Grupa a 8-a a calificărilor pentru Campionatul European – Italia și San Marino 2019.

În meciul disputat la Ovidiu, România a fost salvată de golul jucătorului de la FCSB, Dennis Man, cel care a egalat în minutul 66. În prealabil, lusitanii au deschis scorul în minutul 16, prin Goncalves.

După acest rezultat, indiferent de ceea ce se întâmplă în meciul Țara Galilor - Bosnia, România va rămâne pe locul în Grupă.

Cum se prezintă clasamentul în Grupa 8 de calificare la Campionatul European – Italia și San Marino 2019: